fbpx
loader image
Rodzaje wiz w Polsce

Jeżeli pobyt w Polsce nie przekracza 90 dni, obywatel państwa trzeciego musi wystąpić o jedną z kilku wiz, aby jego wizyta była legalna. Zgodnie z polskim ustawodawstwem dotyczącym polityki imigracyjnej istnieje kilka różnych rodzajów wiz, które należy uzyskać w zależności od sytuacji i okoliczności:

  • Posiadacz wizy typu C wjeżdża na terytorium w celach turystycznych, odwiedzania rodziny lub znajomych, w interesach, uczestnictwa w wydarzeniach sportowych, kulturalnych itp. na okres nie dłuższy niż 90 dni. Musisz najpierw przedstawić: podróżne ubezpieczenie zdrowotne, dokumenty potwierdzające wystarczające fundusze i dowód zakwaterowania.
  • Wiza typu D upoważnia do pobytu w Polsce przez okres dłuższy niż 90 dni w celach handlowych, kulturalnych, naukowych, edukacyjnych i zawodowych.
    W pierwszej kolejności należy okazać podróżne ubezpieczenie zdrowotne, dokumenty potwierdzające posiadanie wystarczających środków, zaświadczenie z policji, dokumenty potwierdzające cel pobytu oraz dowód zakwaterowania.
  • Wiza tranzytowa typu C-TR, która jest wydawana, gdy tranzyt jest jedynym celem wjazdu na terytorium państw członkowskich Schengen. W tym celu wystarczy pokazać bilet. Istnieje również wiza lotniskowa tranzytowa typu A: Wiza ta wydawana jest dla podróżnych samolotem do kraju trzeciego, w którym lot łączony wiąże się z lądowaniem na lotnisku znajdującym się na terytorium Polski.
    Aby uzyskać więcej informacji lub jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń do naszego biura pod numer 501-305-983

 

 

 

[bookly-form]
error: COPYRIGHT CONTENT