fbpx
5 POWODÓW DO INWESTOWANIA W POLSCE

Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów dla inwestycji zagranicznych. W międzynarodowym raporcie podkreślono stabilność gospodarczą i polityczną Polski, dobrze wykształcony kapitał ludzki oraz ogromny rynek krajowy. W czasie światowego kryzysu gospodarczego Polska wzmocniła swoją pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestorzy zagraniczni są skłonni inwestować swój kapitał w Polsce, aby postrzegać ją jako bezpieczną przystań w czasach niestabilności gospodarczej. Z kolei turyści są zafascynowani polskim dziedzictwem kulturowym i naturalnym krajobrazem kraju.

1- POMYŚLNA GOSPODARKA

Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie. Jest jedynym krajem w UE, który oparł się recesji z 2009 roku. W najbliższych latach Polska będzie widzieć pozytywne trendy gospodarcze.

2- POLSKA JEST NAJWIĘKSZYM BENEFICJENTEM Z BUDŻETU UE

W latach 2014-2020 Polska otrzyma z budżetu UE – na politykę spójności 82,5 mld euro, a na politykę rolną 32,09 mld euro. Środki te zostaną zainwestowane w badania naukowe i ich dziedziny. Komercjalizacja, krytyczne połączenia drogowe, rozwój biznesu, transport przyjazny dla środowiska oraz cyfryzacja kraju, w tym działalność społeczna i zawodowa.

3 -WYKWALIFIKOWANA I KONKURENCYJNA SIŁA ROBOCZA

Wysokiej jakości pracownicy i dobrze wykształceni eksperci są łatwo dostępni. Jest to związane z faktem, że w Polsce jest około 430 szkół wyższych (2015 r.). Oprócz dużej liczby absolwentów, którzy co roku powstają w ośrodkach akademickich, jest wielu młodych ludzi kształconych przez polskie uczelnie techniczne.

4- CENTRALNIE POŁOŻONE 

Strategiczne położenie Polski w samym centrum Europy sprawia, że kraj ten jest idealnym miejscem do inwestowania dla firm z zachodnich i wschodnich regionów kontynentu. Z Warszawy można dotrzeć do wielu głównych stolic europejskich samochodem, pociągiem lub samolotem w ciągu zaledwie kilku godzin.

5- KOSZTY PRACY

Koszty pracy są nadal znacznie niższe w porównaniu z innymi krajami europejskimi.

Aby uzyskać więcej informacji, lub jeśli potrzebujesz pomocy z dokumentami, aby rozpocząć działalność, zadzwoń do naszego biura pod numer 501-305-983.

Loading...
error: COPYRIGHT CONTENT